Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk

Jak korzystać z katalogu on-line biblioteki

Instrukcja korzystania z katalogu bibliotecznego

SZUKAMKSIĄZKI.pl –
KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI

REJESTRACJA KONTA CZYTELNIKA

1. Wejdź na stronę biblioteki https://mordy.naszabiblioteka.com/. Na pasku po lewej stronie znajdziesz ikonkę mak+ KATALOG M-GBP. Po kliknięciu w nią, w nowej karcie otworzy się strona www.szukamksiazki.pl.
  2. Na górze strony kliknij w ZAREJESTRUJ/ZALOGUJ.

1. Wyświetli się nowe okno. Wybierz sekcję po prawej stronie. Zaznacz tak.
  2. Zostaniesz poproszony o podanie danych. Pamiętaj, że numer karty czytelnika to nie tylko cyfry, lecz także przedrostek c- (lub inny, jeśli podczas zapisu w bibliotece podałeś kartę innej biblioteki korzystającej z systemu MAK+).

1. Po wypełnieniu danych zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto.

KORZYSTANIE Z KATALOGU

• By korzystać z katalogu, należy się zalogować.

Jeśli jesteś zapisany w jednej bibliotece, system od razu przypisze cię właśnie do niej.

Jeśli jesteś zapisany w kilku bibliotekach lub chcesz sprawdzić zbiory innych bibliotek, kliknij logo “Szukam książki”. Zostaniesz przeniesiony na stronę główną, na której możesz wpisać interesującą cię bibliotekę w danej miejscowości.

•  Książki można wyszukiwać po tytule lub autorze.

• Po wyszukaniu pojawi się lista egzemplarzy i placówek, które je posiadają. Pokazuje się też informacja na temat tego, czy książka obecnie jest dostępna (pole „sprawdź”)

• Jeśli książka jest dostępna, będzie przy niej informacja “Do wypożyczenia”. Można ją zarezerwować. Po zaakceptowaniu zamówienia przez bibliotekarza książka czeka w placówce 7 dni, a Ty dostaniesz informację mailem (jeśli go podałeś podczas rejestracji w bibliotece).

• Po kliknięciu w swoje konto (góra strony, napis "Moje konto"), pojawią się wszystkie pozycje, które masz wypożyczone i zarezerwowane. Jest tam również dostępna historia wypożyczeń. W łatwy sposób można sprawdzić, kiedy wypożyczono daną książkę oraz kiedy upływa termin jej zwrotu.

ZAŁĄCZNIKI:

GODZINY OTWARCIA

pon. - pt.

soboty według grafiku

Polub nas na Facebooku!

Nie mamy jakiejś książki? Podpowiedz nam jaką kupić!

Nie mamy jakiejś ksiażki? Podpowiedz nam jaką kupić!